GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Matservisdelar 3572292
*
nr 357 2292
Matservisdelar
c:a 40 del. Gefle, benvit
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 02:10:24
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: benvit gefle keramik matservisdelar mattallrik svensk keramik svenska keramiker tallrik
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:59
*
Matservisdelar
nr 357 2292
Matservisdelar
c:a 40 del. Gefle, benvit
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 02:10:24 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: benvit gefle keramik matservisdelar mattallrik svensk keramik svenska keramiker tallrik
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:59